• Česky
  • English
naše nabídka jsme na facebooku proč Portfolium provozní doba 8.00-18.00 havarijní služba telefon 225 992 274 napište nám napište nám

Správa nemovitostí - novinky

09.01.2012

Klesnou v roce 2012 ceny bytů?

Klesnou v roce 2012 ceny bytů?
5.1.2012, Zdroj: ČTK


Dle výsledků ankety mezi realitiními makléři bude v roce 2012 tuzemský trh s bydlením pravděpodobně ve znamení prohlubování rozdílu mezi nabídkou bytů a slábnoucí poptávkou.

12.12.2011

Zápis do katastru nemovitostí zdražuje na dvojnásobek

Praha - Poplatek za vklad do katastru nemovitostí stoupne od Nového roku na dvojnásobek.

Návrh na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru tak přijde na 1000 korun místo dosavadních pěti set.

06.12.2011

Pro stavební povolení nebudete muset na úřad

Chystáte se rekonstruovat byt a už předem se děsíte všech povolení, která budete muset vyřídit? Komunikace se stavebním úřadem by brzy měla být mnohem jednoduší.

21.11.2011

Koupě parkovacích míst vyžaduje ostražitost

Koupili jste si parkovací místo v bytovém domě? Pokud ano, možná je právě vaše smlouva ohrožena neplatností! Parkovací místo v hromadné garáži totiž nelze podle rozhodnutí Nejvyššího soudu prodat.

09.11.2011

Ceny bytů klesly o čtvrtinu

Za poslední tři roky klesly průměrné ceny bytů až o třetinu a jsou na úrovni let 2005 a 2006. Největší pokles je u bytů s větším počtem místností, které se prodávají až o 30 procent levněji

09.11.2011

Pozor na výhodné nabídky energetiků, varují právníci

Praha - Že se smlouvy, které podepisujete, vyplatí číst, platí dvojnásob u podpisu různých výhodných nabídek od energetických firem. Jak upozornil spotřebitelský časopis dTest, firmy od začátku účinnosti nového energetického zákona hledají cesty, jak nová práva spotřebitelů omezit.

25.10.2011

Senát možná schválí zvýšení poplatku za zápis do katastru

Senát možná schválí zvýšení poplatku za zápis do katastru

Praha 19. října (ČTK) - Senát asi i hlasy opozice schválí vládě novelu, která má zdvojnásobit ze současných 500 korun poplatek za zápis do katastru nemovitostí. Ve sněmovně přitom byli zástupci levice proti tomuto zvýšení. Schválení novely dnes doporučil senátní výbor pro veřejnou správu na návrh místopředsedkyně senátorů ČSSD Evy Richtrové.

25.10.2011

Nový občanský zákoník určí možnosti zvyšování nájemného

Nový občanský zákoník určí možnosti zvyšování nájemného

Majitelé zřejmě budou moci navrhovat zvýšení nájemného v bytech jednou za rok a jen do výše, která nepřekročí 20 procent za tři roky. Podle poslance Stanislava Křečka (ČSSD) jde o zásadní změnu proti současnosti, kterou v bydlení přinese nový občanský zákoník. Desetiprocentní nárůst nájmů budou moci vlastníci žádat v případě, že zvýší hodnotu bytu nebo zlepší dům. Na dnešní tiskové konferenci Sdružení nájemníků (SON) v Domě odborových svazů v Praze to uvedl místopředseda ústavně-právního výboru Parlamentu ČR Stanislav Křeček (ČSSD).

25.10.2011

Novela OZ v oblasti nájemního bydlení

Novela OZ v oblasti nájemního bydlení

V České republice je více než pětina bytů nájemních. Jejich vlastníků i nájemců se zásadním způsobem týká novela občanského zákoníku, jejíž část platí již od konce května letošního roku. Většina změn čeká jak pronajímatele, tak nájemce počátkem listopadu.
Podstatnou úpravou prochází především postup při sjednávání nájemného. Jeho jednostranné zvyšování vzalo za své s koncem roku 2010 ve více než polovině nájemních bytů. Dalších zhruba 300 tisíc bytů přijde na řadu za rok a půl.

17.10.2011

Ochrana majetku kamerovými systémy

Ochrana majetku kamerovými systémy

Hlavní úlohou kamerového systému je bezesporu ochrana majetku, života a zdraví všech občanů, kteří se v monitorovaném prostoru nacházejí. Nezastupitelná role spočívá ale i v účinku preventivním, zejména v boji proti vandalismu a kriminalitě.

17.10.2011

Kalousek chce vyšší dan z nemovitostí podle atraktivity místa

Kalousek chce vyšší dan z nemovitostí podle atraktivity místa

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) chce od roku 2014 zvýšit daň z nemovitosti podle ceny pozemku. Ceny v jednotlivých lokalitách by se určovaly podle cenových map, odvozených od obvyklých cen v daném místě. Ministr chce záměr nového systému výpočtu daně, který by měl platit od roku 2014, projednávat spolu novelou zákona o rozpočtovém určení daní.

30.08.2011

Byty zvláštního určení a byty v domech zvláštního určení po novele občanského zákoníku

Byty zvláštního určení a byty v domech zvláštního určení po novele občanského zákoníku

Byty zvláštního určení a byty v domech zvláštního určení, byly rovněž dosud upraveny v zákoně č. 102/1992 Sb. Jednalo se o byty zvlášť upravené pro ubytování zdravotně postižených osob a byty v domech s pečovatelskou službou a v domech s komplexním zařízením pro zdravotně postižené občany.

30.08.2011

Vláda schválila změnu pravidel pro úhradu služeb za bydlení

Vláda schválila změnu pravidel pro úhradu služeb za bydlení

Vláda schválila návrh zákona, který má nově vymezit pravidla pro úhradu služeb v oblasti bydlení. Změna se má týkat například plateb za vodné a stočné, odvoz odpadu nebo užívání výtahu. Na tiskové konferenci po schůzi kabinetu to řekl premiér Petr Nečas.

18.08.2011

Představujeme "Bytové spoluvlastnictví" v připravovaném občanském zákoníku

Návrh nové právní úpravy (pod názvem „Bytové spoluvlastnictví“) sice v obecné rovině vychází z dosavadních stěžejních principů, avšak přináší řadu důležitých změn či doplnění (rovněž v kontextu s celkovým pojetím souvisejících institutů v návrhu nového občanského zákoníku).

Nový pojem „Bytové spoluvlastnictví“

18.08.2011

Od roku 2014 si nejspíš připlatíme za ekologické kotle

Pokud si majitelé domů a bytů budou v příštích letech pořizovat nový kotel, měli by počítat od roku 2014 s vyššími výdaji. Nový zákon o ochraně ovzduší, který ve středu schválila vláda, totiž navrhuje omezení prodeje levnějších kotlů s horšími parametry energetické účinnosti a emisí. Podle důvodové zprávy k zákonu, který bude nyní posuzovat sněmovna, je v současnosti možné pořídit kotel na ruční přikládání za zhruba 25.000 korun. Po zavedení nových pravidel se náklady zvýší zhruba na dvojnásobek a více.

09.08.2011

Má platit za televizi a rozhlas nájemce... nebo pronajímatel?

Pronajímatelé v diskusi s nájemci často narazí na otázku, kdo bude platit koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi?

09.08.2011

Nový občanský zákoník: Jak se změny dotknou vašeho bytu

Návrh zbrusu nového občanského zákoníku přináší do oblasti nájmu bytů několik důležitých novinek:

09.08.2011

Podnájem, nájem a pronájem bytu. Jaký je v tom rozdíl?

Lidé si často pletou tyto termíny a zaměňují je. Zejména zájemci o bydlení v nájemním bytě často neví co je co a může je to přivést do problémů neboť při nechtěné záměně těchto slov ve smlouvě o nájmu bytu nemusí být zákonem nijak chráněni, zejména při výpovědi.

27.07.2011

Lidé, kteří budou u nových bytů chtít ušetřit na DPH

Lidé, kteří budou u nových bytů chtít ušetřit na DPH, riskují podraz

Lidé se budou u nové výstavby domů snažit stavebním firmám zaplatit větší zálohy předem, aby se vyhnuli zvýšení DPH. Od příštího roku by měly platit dvě sazby DPH, a to 20 a 14 procent, přičemž dosud se na stavebnictví uplatňuje desetiprocentní sazba DPH. Právníci však před větší platbou předem důrazně varují.

18.07.2011

Stát se zaměří na podporu nájemních bytů

Stát se zaměří na podporu nájemních bytů, hlavně pro seniory

Praha - Stát se v oblasti bydlení zaměří na podporu výstavby nájemních bytů, a to hlavně pro seniory, a také na zapojení soukromých zdrojů, evropských peněz a úvěrů. Vyplývá to z nové státní koncepce bydlení do roku 2020, kterou dnes schválila vláda. Současný systém je kvůli finanční náročnosti dlouhodobě neudržitelný, nová koncepce by naproti tomu neměla zatěžovat státní rozpočet. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.

 

přejít na stránku: 1  2  3  4  5  6  7 

nahoru | vytisknout stránku

© 2009 Copyright Portfolium správa nemovitostí Praha| telefon 277 277 044 | email: info@portfolium.cz | odkazy, partneři | Language: CZ EN
www.sprava-nemovitosti-praha.cz |
optimalizace PageRank.cz