• Česky
  • English
naše nabídka jsme na facebooku proč Portfolium provozní doba 8.00-18.00 havarijní služba telefon 225 992 274 napište nám napište nám

Budoucnost na realitním trhu má jméno: komplexní facility management.

Nabídka služeb firem působících na trhu facility managementu je zdánlivě široká. Rozsah nabízených služeb však neodpovídá komplexnosti tohoto pojmu. Nabídky směřují převážně k poskytování jednotlivých služeb, neboť i v praxi je dosud dominantní část poptávek zaměřena právě na ně, zejména na úklid, ostrahu a technickou správu nemovitostí.

Budoucnost celého oboru spočívá především v takzvaném komplexním facility managementu, na který se málo která firma u nás specializuje. Přestože jsou v České republice již realizovány některé projekty tohoto charakteru, jejich podíl na trhu je minimální. Avšak právě tento způsob komplexní správy majetku dokáže vlastníkovi nemovitosti v největší míře zajistit, že o jeho majetek bude kvalitně postaráno a současně dosáhne nejvyšší ekonomické efektivity.

"Naše zkušenosti s převzetím komplexní správy jsou takové, že vždy dojde k úspoře nákladů. Ta podle okolností může dosáhnout dvaceti až třiceti procent oproti stavu, kdyby se vlastník o nemovitost staral vlastními silami,".

Takzvaný komplexní facility management je vhodný pro každého majitele větší nemovitosti. Typickým zákazníkem je ale například i obchodní společnost, účelově založená k vlastnictví nemovitosti určené k pronájmu. Firma zabývající se facility managementem (FM) zajistí komplexní správu nemovitosti, ale i společnosti, která ji vlastní - včetně účetnictví, správy daní, výplat členům statutárních orgánů, obsazení nájemníky, vedení nájemních vztahů až po zánik nájemní smlouvy a řešení případných pohledávek.

Ve Spojených státech, kde je komplexní FM nejrozšířenější, je takto spravována v některých oblastech až třetina velkých nemovitostí zmíněného typu a tento podíl rychle roste.

zdroj HN 21.7.007

nahoru | vytisknout stránku

© 2009 Copyright Portfolium správa nemovitostí Praha| telefon 277 277 044 | email: info@portfolium.cz | odkazy, partneři | Language: CZ EN
www.sprava-nemovitosti-praha.cz |
optimalizace PageRank.cz