• Česky
  • English
naše nabídka jsme na facebooku proč Portfolium provozní doba 8.00-18.00 havarijní služba telefon 225 992 274 napište nám napište nám

Miliardové dotace půjdou na zateplení bydlení v Česku

Až 13 miliard korun z Evropské unie bude moci využít Česká republika na zateplování bytů a domů. Finance, které půjdou z Evropského fondu pro regionální rozvoj, budou využitelné i pro zateplení panelových domů, informovalo ministerstvo pro místní rozvoj.

Původně bylo možné čerpat evropské dotace na opravy bytového fondu pouze pro takzvané problémové části měst nad 20 tisíc obyvatel. Získaných 13 miliard korun představuje čtyři procenta všech peněz umístěných v Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Ještě minulý týden se údajně počítalo s tím, že by na zateplování šla do ČR jenom tři procenta z fondu. "Společným úsilím nových členských zemí se tento limit podařilo zvýšit na čtyři procenta," uvedlo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR).

Dotace na zateplování paneláků bylo dosud možné čerpat také z programu Panel Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Letošní rozpočet programu činil 1,5 miliardy korun, což byla zhruba třetina loňské částky. Úbytek peněz v pokladně programu se setkal se značnou kritikou ze strany bytových družstev, ale například také od Svazu podnikatelů ve stavebnictví. Pro rok 2009 Panel počítá s možností uzavřít smlouvy s příjemci dotací za 3,5 miliardy korun.

Návrh rozpočtu SFRB na rok 2009 počítá s výdaji fondu bydlení v objemu 3,055 miliardy korun. Fond bude moci příští rok uzavřít smlouvy za 5,5 miliardy korun. Hlavní prioritou fondu bude program Panel. V panelových domech žije až 26 procent obyvatel Česka.

zdroj tyden.cz Informujte se u vlastní správy nemovitostí o podmínkách k získání této dotace. Správa nemovitostí je subjekt který pro vlastníka domu může připravit veškeré dokumenty a připravit žádost pro tuto dotaci.

nahoru | vytisknout stránku

© 2009 Copyright Portfolium správa nemovitostí Praha| telefon 277 277 044 | email: info@portfolium.cz | odkazy, partneři | Language: CZ EN
www.sprava-nemovitosti-praha.cz |
optimalizace PageRank.cz